KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12296319
nr 1229 6319
Albert-Émile Artigue
(1850-1927), Frankrike
Etsning, Flicka i karmstol. Signerad, numrerad 29/100. Motivet: 25x16 ca
Albert-Émile Artigue, fransk bildkonstnär född 1850, död 1927 .
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 21 januari 2019
kl 20:49:56
15/1 15:04:10
100 kr
16/1 22:14:56
Albert-Émile Artigue
Läs mer om Albert-Émile Artigue